Hoşgeldiniz Bugün 26 09 2022
.

“Bu Hayatta Ben de Varım”

1994 yılından 2015 yılına kadar 21 süresince engellilerin yaşadığı sorunların çözüme kavuşması, yasal haklarının savunulması, örgütlü ve bilinçli bir engelli topluluğu yaratılması amacıyla aktif bir şekilde mücadele eden ve 2015 yılından sonra ise mücadelesini Malatya Söz Gazetesi ile birçok internet haber sitelerinde köşe yazarlığı yaparak devam ettiren Ali Haydar Koyun’un 5’nci son kitabı “Bu Hayatta Ben de Varım” adıyla çıktı.

Yazarlık yapan Ali Haydar Koyun’un, AZ Yayıncılıktan çıkan “Bu Hayatta Ben de Varım” adlı son kitabında da engellilerin eğitimde, istihdamda, sağlıkta, sosyal hayatta ve günlük yaşamda karşılaştığı ve yaşadığı sorunları, sıkıntıları dile getirerek kitaplaştırdı.

Ali Haydar Koyun, çıkarmış olduğu 5’inci kitabı “Bu Hayatta Ben de Varım” adlı eserinde de, “Ötelenen Hayatlar” kitabında olduğu gibi ağırlıklı olarak engellilerin yaşamına değinerek eğitimde, istihdamda, sağlıkta, sosyal hayatta ve günlük yaşamda karşılaştığı ve yaşadığı sorunları, sıkıntıları dile getirmeye çalışarak toplumun bu konularda da aydınlanıp bilinçlenmesine çalıştığı görülüyor.

“Bu Hayatta Ben de Varım” kitabının kapak yazısında;

Elinizdeki bu kitapta, engelsiz bir Malatya, engelsiz bir Türkiye ve engelsiz bir dünya yaratılması için verdiğim mücadelemin bir parçası yer almaktadır. Bana göre, engellilerle ilgili tüm sorunların temelinde eğitimsizlik yatmaktadır, bu yüzden bir engelli olarak bu konu ile ilgili toplumun bilinç kazanmasına bir nebze de olsa ben de bir katkı sunmayı amaçladım.

Güney Afrika’nın efsane lideri olan Nelson Mandela’nın dediği gibi; “Eğitim, dünyayı değiştirmek için kullanabileceğiniz en güçlü silahtır.” yazan Ali Haydar Koyun’un kitabını temin etmek isteyen kitapseverler tüm seçkin kitapçılar ile kitap satan internet satış sitelerinden ve aynı zamanda imzalı olarak kendisiyle iletişime geçerek temin edebilirler.


Benzer Yazılar
21 Eylül 2016

“Sevginin Gücü”

5 Kasım 2015

“Sevginin Gücü”

2 Ekim 2015

“Sessizliğim”

DAHA FAZLA
Yorum Yap