Hoşgeldiniz Bugün 27 06 2022
.

“Senden Alacaklıyım AŞK”

1994 yılından 2015 yılına kadar 21 süresince engellilerin yaşadığı sorunların çözüme kavuşması, yasal haklarının savunulması, örgütlü ve bilinçli bir engelli topluluğu yaratılması amacıyla mücadele eden Ali Haydar KOYUN, 21 Mart 2015 tarihinde başkanlığını yaptığı Türkiye Sakatlar Derneği Malatya Şubesinin genel kurul kararı ile fesih edilmesinden sonra mücadelesini Malatya Söz Gazetesi ile birçok internet haber sitelerinde köşe yazarlığı ile engelli aktivistliği yaparak vermeye başladı.

Köşe yazılarında yazdığı ve dile getirdiği sorunlar gerek kamu kurumları gerekse de kamuoyu tarafından dikkatle takip edilirken zaman zaman yazıları ulusal basında da yer alır.

1999 yılında “Sessizliğim” adlı ilk şiir kitabından sonra Ekim/2015 yılında birinci baskısı ile Nisan/2016 yılında da ikinci baskısı çıkan “Sevginin Gücü” adlı derleme-öykülerden oluşan ikinci kitabını çıkaran Ali Haydar KOYUN’un üçüncü kitabı “Senden Alacaklıyım AŞK” adıyla yeni çıktı.

Yazarlık ve Engelli Aktivistlik yapan Ali Haydar KOYUN’un Siyah Beyaz Yayınlarından çıkan “Senden Alacaklıyım AŞK” adlı kitabında da engelli insanların yaşamış olduğu ya da yaşayamadığı “SEVGİ” konusundaki duygu ve düşüncelerini kitaplaştırdı.

Ali Haydar KOYUN çıkarmış olduğu üçüncü kitabı olan “Senden Alacaklıyım AŞK” adlı eserinde, toplum içerisinde, ağır bedensel ya da zihinsel engellilerin, down sendromlu ve otizmli engellilerin duygusal anlamda sevme, sevilme hakkı yokmuş gibi bir bakış açısının yaygın olması nedeniyle bu konuyu ele alarak engellilerin yaşamış olduğu hayatta engelli veya engelsiz biri ile yaşadığı, yaşayamadığı, karşılıklı veya karşılıksız, sevgileri ile aşkları konusundaki duygu ve düşüncelerini kitaplaştırdı.

“Senden Alacaklıyım AŞK” kitabının kapak yazısında, Umutlar gibi hayaller de insanları yaşama bağlar. Bir insanın önce hayalleri olmalı daha sonra ise umutları olmalı. Hayalleri ve umudu olmayan insanın yaşama tutunma bağı kopmuş ya da kopma aşamasına gelmiş demektir. Bu nedenle hayallerin ve umutların solmadığı bir yaşamı olmalı insanın… Sevgi dolu, aşk dolu, ümit dolu, özlem dolu, hasret dolu, hüzün dolu. Çünkü her şeye rağmen umutla yaşamak güzeldir…” yazan yazar ve aynı zamanda engelli aktivist Ali Haydar KOYUN’un kitabını temin etmek isteyen kitapseverler tüm seçkin kitapçılar ile kitap satan internet satış sitelerinden ve aynı zamanda imzalı olarak kendisiyle iletişime geçerek alabilirler.


Yorum Yap