Hoşgeldiniz Bugün 25 09 2022
.

Bir Milletvekili Gerçekleşebilecek Açıklamalar Yapar -2-

Erkan Çıkrıkcı: Sayın Bennur hanım ben 2012 mezunuyum ve 5 yıldır atama bekliyorum 2014 puanım 84’dü ama atanamadım neden 5 yıldır bekleyenleri değil de yeni mezun olacakları düşünüyorlar bizim emeğimiz ne olacak devletimiz eskileri önce alacağına neden arka plana itiyor mezun olacak arkadaşları da anlıyorum ama 5 yıl değil 3.Atama veya 2018 i bekleseler çok mu ben 5 yıl beklemişim bu kul hakkına girmez mi?

Celal Soylu: Ben hakkımı helal etmiyorum. Zorumuza giden yalanlarla uyutulmak. Biz mağdur olmuyor muyuz yazık bu kadar umut bekleyen engellilerin hayalleriyle oynamak çok büyük vebal. Size candan içten güvendik inandık her sözünüze itibar ettik ama her zaman hayal kırıklığı yaşattınız Allah razı olsun vicdanınızla sizi baş başa bırakıyorum…

Sefa Açıkel: Sayın yetkililer bizler rahatsızlığımız nedeniyle bize verilen engelli raporu ile EKPSS sınavına girdik Mart ayı içerisinde yapılacak olan 2.Atamalar Temmuz ayına uzatılması bizi hüsrana uğratmıştır. Bizler çevremizdekilere yük olmak değil kendi ayaklarımız üzerinde durabilmek ve engelli olarak da hayatımızı devam ettirebilmek istiyoruz sosyal devlet anlayışının gereğince atamaların daha yakın bir tarihe alınması ve atamalarda artırıma gidilmesini istiyoruz…

Ömriye Şimşek: Sayın vekilim Biz Mart EKPSS alımları için engelliler olarak onca hayaller kurduk. Bizler çalışmak için can atarken neden alımımız erteleniyor sormak isteriz. Ve bize söz verilen tarihte alım olmasını istiyoruz. Sözler verilmek için vardır… Temmuz çok geç. Belli 3.alımı Temmuza yapabilirsiniz. Biz size güveniyoruz engelli olarak bizi en iyi anlayabilecek nadir vekillerden birisiniz. Biz mart alımını kesinlikle istiyoruz. Lütfen yardım edin sesimiz olun. Benle karşılaştığınızda gülen yüzün solmasın demiştiniz ama unutmayın umutsuzluk insanları soldurur. Bizim yüzümüzü güldürün lütfen vekilim :(((((

Hakki Kaya: Sayın Vekilim YA BİZ Yapılan açıklamaya göre EKPSS 2.atamanın söz verilen Mart ayında değil, Temmuz ayına ertelenmiş olduğunu öğrendik.. Bu durumun düzeltilmemesi birçok insanı mağdur edecektir. Fakat şimdi söz verilen bir tarihi tutup Temmuza atmak ne olabilir ki bizi üzmekten başka. EKPSS 2.atamada birazda olsa atama umudum varken şimdi yeni mezun olacaklar için 2.atama Temmuz ayına ertelendi diye atama tarihini ertelemek bizi çok üzdü çünkü yeni mezun olanlar için 3.atama yapılabilirdi. Biz yıllardır bu anı bekledik. Lütfen ama lütfen bu durum düzeltilsin ve söz verildiği gibi MART ayında atamalar yapılması için sizden yardım bekliyoruz. Söz verildi ama tutulmuyor. Yeni mezun olacaklar için alındı bu karar gibi bir bahane olamaz. Çok üzgünüz. Belki atanamam bu üzücü olur fakat verilen sözün tutulmaması her şeyden daha üzücü. Atama bekleyen birçok engelli ertelemenin şoku ve üzüntüsü içinde. Bu durumu düzeltmek için yardım ediniz saygılarımla.

Gördüğünüz gibi bu şekilde tepkilerini Milletvekili Bennur Karaburun’un sosyal paylaşım sitelerinde ki sayfasında dile getiren yüzlerce engellilerden bir kaçının sözleri böyle. Kelimelerde en ufak bir değişiklik dâhi yapmadan buraya ekledim.

Sözün özü olarak, TBMM’de AK Parti Bursa Milletvekili olarak bulunan Bennur Karaburun’un özelliklede kendiside bir engelli olduğundan engellilerin sesi olduğunu söyleyen birinin yaptığı farklı farklı bu açıklamalar tüm engellilerin kafasında olduğu gibi benim de kafamda soru işaretleri oluşturdu. Doğrusunu söylemek gerekirse Haziran ayında okulda mezun olacak engellileri gerekçe göstermesi mantıklı bir gerekçe gelmiyor. Mezun olacakları dahi kesin olup olmadığı belli olmayan bir kaç engelli için binlerce engellinin umuduyla oynanması pek de akla mantıklı gelmiyor. Bilindiği gibi EKPSS Sınavı 24 Nisan 2016 tarihinde yapılmıştı. Sınavın yapıldığı 2016 yılında lisede mezun olacaklarında girebildiği ve atandığında mezun olma şartı arandığı biliniyordu. Ancak bir yıl sonra ki mezun olacakların da sınavlara girebildiğini yapılan bu açıklamada herkes gibi bizlerde öğrenmiş olduk. Açıkçası sınava giren binlerce engelli insan Mart ayında yapılacak olan atamalara büyük umutlar bağlamışken aniden mantıksız bir gerekçeyle 2017 Temmuz ayına ertelendiğini söylemelerine bir anlam verilemedi.

Buradan Milletvekili Bennur Karaburun’a sormak istiyorum. Haziran ayında mezun olacakları dahi kesin olmayan bir kaç engelli için binlerce insanın umuduyla oynamayı göze alarak bunu yapıyorsunuz da neden sınava girmiş ve biran önce atanmak isteyen engellilerin sesine kulak vermiyorsunuz? Binlerce engellinin umuduyla oynamaktansa Haziran ayında sözde mezun olacak engelliler için 3.atamayı da Temmuz ya da Ağustos ayında yapsanız olmaz mıydı? Hem bunu yapmış olsaydınız binlerce insana vermiş olduğunuz umutların gerçekleşmesini sağlamış olacaktınız hem de onların gönlünü kazanmış olacaktınız. Unutmayın ki bir insan özellikle de bu insan milletvekiliyse gerçekleşebilecek açıklamalar yapar ve yaptığı açıklamalarında gerçekleşebilmesi için mücadele eder diye düşünüyorum. Şimdi ilk açıklamanızda belirttiğiniz gibi EKPSS’nın 2.atamasının Mart ayında özellikle de referandum oylaması öncesinde yapılmasını sağlayarak engellileri sevindirecek misiniz? Binlerce engelli insan bu konuda en kısa zamanda tatmin edici bir açıklama yapmanızı sabırsızlıkla bekliyor unutmayın.


Yorum Yap